Przejdź do treści

MIESZKANIE GLAMOUR W SKRÓCIE

Kompaktowe mieszkanie w stylu glamour na warszawskiej Ochocie.

▪️Mieszkanie ma zaledwie 42,5 m2, jednak po drobnych zmianach w układzie ścian mieści dużą kuchnię, wygodną łazienkę, oddzielną sypialnię oraz salon.
▪️Inwestorzy przyszli do mnie z bardzo sprecyzowanymi oczekiwaniami i gotowym programem funkcjonalnym. Pokazali mi również bardzo spójne inspiracje- elegancka klasyka z nutką nowoczesności.

KUCHNIA

Funkcjonalna, duża i osobna kuchnia była absolutnym “must-have” dla inwestorów, którzy są pasjonatami gotowania.

▪️Zaproponowałam zatem oddzielenie kuchni od salonu subtelną ścianką loftową w białym kolorze.
▪️Kuchnia w kształcie litery “U” z zabudowaną ścianą na sprzęty do zabudowy zapewnia dużą ilość blatów i miejsca do przechowywania

SALON

Na stosunkowo małej powierzchni, z nietypową wnęką przewidzianą przez dewelopera, chcieliśmy zmieścić rozkładany okrągły stół, drugie miejsce do pracy, sofę oraz miejsce na TV.

Udało się! Kompaktową sofę ustawiliśmy tyłem do wejścia, wydziela ona w ten sposób strefę wejściową, z pojemnymi garderobami oraz przejściem do łazienki od strefy wypoczynkowej. Nietypowa wnęka świetnie się sprawdzi jako ściana TV z szafą, w której sprytnie zostanie ukryte miejsce do pracy.

Stół ustawiliśmy blisko okna balkonowego, na przedłużeniu kuchni. Wejście do sypialni zostało sprytnie ukryte na ścianie ze sztukaterią. Drzwi ukryte sprawiają, że jest ono prawie niewidoczne.

SYPIALNIA

W sypialni o powierzchni 11 m2 zmieściliśmy wygodną szafę, miejsce do pracy oraz dwuosobowe łóżko. Wycisnęliśmy tą przestrzeń jak cytrynę!

Na ścianie na przeciwko okna zaplanowałam zabudowę na całą wysokość ściany- dwie szafy ubraniowe i małe zgrabne biurko ukryte w niszy wraz z półkami na książki i bibeloty.

Do tego ściana w kolorze gołębiego błękitu i mosiężne dodatki, pojawiające się w całym mieszkaniu.

ŁAZIENKA

W tej stosunkowo niedużej łazience zmieściliśmy duży prysznic 70x150cm, szafkę na kosze na bieliznę oraz pralkę i suszarkę. Nad umywalką wykorzystaliśmy też miejsce za lustrem- znajdzie się tam miejsce na kosmetyki i inne szpargały.

Kafle z delikatnym motywem kamienia, mosiężne baterie i uchwyty, zabudowy meblowe nawiązują kolorem do płytek. Całość subtelna, elegancka i ponadczasowa.


WAW1_elegancja na Ochocie
POZ2_minimalizm z nutą scandi
WAW2_industrialnie ale przytulnie
WAW_eklektycznie na Saskiej Kępie

Jesteś zainteresowany projektem swojego wnętrza?