Przejdź do treści

WAW 2

MIESZKANIE W STYLU INDUSTRIALNYM

62m2 3 pokoje

Inwestor przyszedł z marzeniem o mieszkaniu w stylu industrialnym, co świetnie koresponduje z przemysłowym klimatem dzielnicy Praga oraz obecnymi już od dłuższego czasu trendami wnętrzarskimi. Zależało mu jednak również na przytulności oraz wprowadzeniu do wnętrza miękkich, przyjemnych materiałów typu welur oraz… dywan perski!

To co w pierwszym momencie brzmiało jak duże wyzwanie, zaowocowało bardzo ciekawym projektem, który wpisuje się w obecne trendy, ale wyłamuje się ze schematów!

Garderobę zdecydowałam się utrzymać w mocnej czerni, przełamanej jasnym drewnem na podłodze i we wnęce z tapicerowanym siedziskiem oraz kolorowymi wieszakami na ścianie.

Z nieco mrocznej garderoby wchodzimy prosto do jasnego, przestronnego korytarza w którym główne skrzypce gra dywan perski.

Zdecydowaliśmy się Na czarną kuchnię, stół oraz liczne drobne akcenty (lampy, klamki, zdjęcia nad kanapą) w tym kolorze, przełamane bielonym dębem, ciepłą szarością ścian i przede wszystkim… Kanapą! Duży, żółty narożnik pokryty welurem będzie pięknie korespondował z grafiką za stołem.

Znalazło się też miejsce na obszerną biblioteczkę w korytarzu. W tej zabudowie “znikają” drzwi do łazienki, łączy też ona fajnie optycznie salon z korytarzem.

Deweloper przewidział w tym mieszkaniu kuchnię w kształcie litery “L”, jednak inwestorowi zależało na większej przestrzeni w kuchni oraz większej ilości miejsca do przechowywania. Zdecydowaliśmy się więc na kuchnię w kształcie litery U, z płytkim półwyspem oraz płytą grzewczą na półwyspie. Dzięki temu można wygodnie gotować jednocześnie mając stały kontakt z domownikami.

W mieszkaniu znajduje się przylegająca do sypialni garderoba, więc mogliśmy sobie tutaj pozwolić na minimalizm i symetrię.

Udało nam się wykroić tyle miejsca, żeby zmieściło się wygodne, dwuosobowe łóżko z szerokim dojściem po obu stronach. Łóżko z tapicerowanym wezgłowiem zapewni komfort przy wieczornym czytaniu, a pojemne stoliczki nocne pomieszczą wszystkie szpargały.

Charakter temu wnętrzu nadaje ciemna ściana za wezgłowiem łóżka, z geometryczną dekoracją z listewek.

W łazience postawiliśmy na mikrocement w ciepłym, szarym odcieniu; czarne, matowe fronty zabudów oraz czarne baterie i inne akcenty. Całość przełamana prostą wiszącą drewnianą szafką.

Łazienka nie jest mała, ale aby optycznie dodatkowo powiększyć wnętrze zastosowałam znany trik- duże wysokie lustro na wprost wejścia.


WAW1_elegancja na Ochocie
POZ2_minimalizm z nutą scandi
WAW2_industrialnie ale przytulnie
WAW_eklektycznie na Saskiej Kępie

Jesteś zainteresowany projektem swojego wnętrza?