Przejdź do treści

W SKRÓCIE

Na pierwszym spotkaniu inwestorzy pokazali mi piękne, oryginalne skandynawskie meble wykonane z tekowego drewna i to one stały się osią całej koncepcji tego wnętrza.

Zdecydowaliśmy się na jasną bazę- jasne ściany, podłogę i większość mebli. Na tym tle tekowe meblowe perełki inwestorów prezentują się szczególnie dobrze. Dodatkowym mocnym akcentem w tym wnętrzu jest kuchnia z fornirowanymi frontami w kolorze orzecha oraz szafka TV w stylu vintage. Całości smaczku nadają czarne i mosiężne detale.

WIATROŁAP I KORYTARZ

Wejście do mieszkania jest bezpośrednio z ulicy, jednak zdecydowaliśmy się postawić na otwartą przestrzeń i zrezygnowaliśmy z drzwi między wiatrołapem, a korytarzem.

W wiatrołapie szafa na wymiar z lustrem ukrywa elementy techniczne, jak np. liczniki. W korytarzu zastosowaliśmy zabudowę szafową na bazie korpusów PAX od IKEA, z frontami od firmy Njufront, uzyskując efekt zabudowy na wymiar w niższej cenie.

Zabudowa korytarza płynnie przechodzi w zabudowę kuchni w tym samym kolorze.

KUCHNIA

Przechodzimy do kuchni, gdzie pierwsze skrzypce gra wisząca lampa PH5- ikona designu autorstwa Louisa Poulsena nad stołem.

Neutralny beż frontów tworzy minimalistyczną bazę, fronty w kolorze orzecha korespondują z meblami vintage.

Delikatnie połyskujące jasne płytki są nutką ekstrawagancji w tym bardzo stonowanym wnętrzu. Cieniutki blat kompaktowy z płyty HPL pozostaje praktycznie niewidoczny od frontu, dzięki czemu zabudowa kuchenna jest bardzo lekka w odbiorze.

Kuchnia powstała na bazie korpusów IKEA, dolne fronty również pochodzą z tego sklepu, natomiast górne fronty lakierowane na kolor NCS wyprodukowała firma Njufront. Półkę na książki wykonał zaprzyjaźniony stolarz.

Ta kuchnia jest dowodem, że można stworzyć oryginalną i bardzo indywidualną kuchnię niewielkim kosztem.

skandynawski minimalizm, kuchnia
POZ2_minimalizm z nutą scandi

SALON

W salonie wzrok przyciąga nietypowy #ikeahack- odpowiednio powieszone półki Bergshult/Pershult tworzą nowoczesny regał.

W salonie królują naturalne materiały, takie jak len i juta, które dodają przytulności, idealnie współgrając z minimalistycznym stylem skandynawskim.

W łazience pierwsze skrzypce grają płytki w głębokim, zielonym kolorze. W połączeniu z zabudową w kolorze orzecha amerykańskiego dają bardzo elegancki efekt.

skandynawski minimalizm, łazienka

SYPIALNIA

W sypialni pozwoliliśmy sobie na kroplę koloru. Piękny, szałwiowy kolor świetnie gra z zagłówkiem z rattanu, oraz lnianymi zasłonami.


WAW1_elegancja na Ochocie
POZ2_minimalizm z nutą scandi
WAW2_industrialnie ale przytulnie
WAW_eklektycznie na Saskiej Kępie

Jesteś zainteresowany projektem swojego wnętrza?